با استفاده از پیاز سفید اصفهان از پوکی استخوان به دور باشید

گوگرد موجود در پیاز سفید اصفهان سلامت عدسی چشم را بهبود می بخشد.

تولید پروتئینی به نام گلوتاتیون را تحریک می کند که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند سطوح بالاتر گلوتاتیون به معنی کاهش خطر ابتلا به گلوکوم، دژنراسیون ماکولا و آب مروارید است.

سلنیوم موجود در پیاز از ویتامین E در چشم (که از سلول های چشم محافظت می کند) پشتیبانی می کند.

طبق یک مطالعه ایرانی، پیاز می تواند از رشد فلور طبیعی چشم جلوگیری کند. این امر امکان درمان بالقوه پیاز را برای عفونت های شایع چشم مانند ورم ملتحمه و بلفاریت برجسته می کند.

در این مطالعه، از آب پیاز به عنوان قطره چشم استفاده شد که منجر به فواید آن شد. شما هم می توانید آن را امتحان کنید، اما توصیه می کنیم ابتدا با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

عصاره پیاز همچنین می تواند به جلوگیری از ایجاد تیرگی قرنیه کمک کند

پیاز

پیاز حاوی تیوسولفینات ها و تیوسولفونات ها (ترکیبات گوگردی) است که به کاهش باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند کمک می کند و خوردن آنها به صورت خام بهترین است زیرا پختن ممکن است برخی از این ترکیبات مفید را از بین ببرد.

این سبزی همچنین سرشار از ویتامین C است که می تواند دندان ها را سالم نگه دارد همچنین اعتقاد بر این است که پیاز می تواند درد دندان را تسکین دهد با این حال، تحقیقات کمتری در این مورد وجود دارد.

اما یک نقطه ضعف پیاز این است که می تواند باعث بوی بد دهان شود بنابراین، پس از مصرف پیاز، دهان خود را کاملا بشویید – به خصوص اگر به یک اجتماع اجتماعی می روید.

مشخص شد که پیاز دارای یک اثر بازدارنده علیه V. cholerae، میکروب مسئول وبا است این را می توان به اثرات ضد باکتریایی این سبزی نسبت داد

پیاز حاوی ترکیبی به نام روتین است که می تواند از لخته شدن خون جلوگیری کند در مطالعات متعدد روی موش‌ها، روتین قوی‌ترین ترکیب ضد ترومبوتیک است.

لخته‌ها در شریان‌ها و سیاهرگ‌ها رخ می‌دهند در شریان‌ها، لخته‌ها غنی از پلاکت هستند در حالی که در وریدها غنی از فیبرین هستند.

روتین موجود در پیاز به مسدود کردن آنزیم (پروتئین دی سولفید ایزومراز) کمک می‌کند که با تشکیل لخته‌های خون خیلی سریع آزاد می‌شود.